Wakacje to czas kojarzący się z leniwym i błogim odpoczynkiem, relaksem i zdystansowaniem od codziennych spraw. Duża dawka promieni słonecznych, wyciszający szum morza i brak problemów życia codziennego sprawiają, że każdy urlopowicz jest rozluźniony i skory do zabawy. Podczas letnich wyjazdów mogą zdarzyć się również rzeczy nieprzewidywalne. Dokładnie to miało miejsce podczas wakacji Laury Biel, głównej bohaterki książki pod tytułem „365 dni” autorstwa Blanki Lipińskiej.

Dziewczyna ze snów

Nawet w najśmielszych wyobrażeniach Laura nie mogła przypuszczać, co spotka ją podczas wycieczki na Sycylię. To miał być letni, wakacyjny wyjazd, spędzony wraz z dwójką jej przyjaciół oraz jej partnerem – Martinem. Szybko jednak okazało się, że najbliższe dni nie upłyną Laurze na świętowaniu swoich dwudziestych dziewiątych urodzin oraz beztroskim wylegiwaniu się na gorącej plaży. Kobieta zostaje bowiem porwana przez sycylijskiego przywódcę mafii, noszącego imię Massimo Toricelli. Przystojny przestępca nieprzypadkowo wybrał Laurę na swoją ofiarę. Wręcz przeciwnie – dokładnie wiedział, kto ma być jego celem. Gdy przed laty, po przeżytym zamachu na swoje życie, mężczyźnie ukazała się postać kobiety poprzysiągł on sobie, że nie spocznie póki jej nie odnajdzie. Bohaterka jego wizji wyglądała dokładnie tak, jak Laura, a Massimo zamieszkujący Sycylię uznał pojawienie się tam Laury za prawdziwy i jedyny w swoim rodzaju znak.

Jeden rok

Massimo zmusza porwaną kobietę do tego, by została z nim przez okrągłe trzysta sześćdziesiąt pięć dni, w ciągu których ma go pokochać. Alternatywą jest skrzywdzenie bliskich Laury, dlatego też przystaje ona na propozycję mężczyzny. Choć pomysł Massima wydaje się brutalny, bezwzględny i bez większych szans na powodzenie, między tą dwójką z dnia na dzień zaczyna pojawiać się coraz więcej emocji. Niebezpieczeństwo, wzajemne pożądanie i brak zahamowań powoli stają się codziennością w życiu Laury. Czy rok wystarczy, by zapomniała o swojej przeszłości i zdecydowała się związać z przywódcą mafii? I czy związek zbudowany na takich fundamentach ma w ogóle szansę na przetrwanie?

„365 dni” to pełna pikanterii książka o namiętności, ryzyku i dwóch zupełnie różnych od siebie światach, które się ze sobą splotły. Odważne opisy i niespodziewane wydarzenia, których wiele, sprawiają, że nie sposób nudzić się w trakcie lektury.

Blanka Lipińska to polska autorka, wcześniej pracująca jako hipnotyzerka. „365 dni” to jej debiutancka powieść, a jednocześnie pierwszy z trzech tomów cyklu opowiadającego historię tych samych bohaterów. Pozostałe dwie wydane książki to: „Ten dzień” oraz „Kolejne 365 dni”.